Cyklotúra ,,Vítanie jari" 1. máj 2009

Cykloklub Apollo, ZK-A,zorganizoval dňa 1. mája 2009 už 12. ročník cykloturistického podujatia pod názvom „Vítanie jari“. Bol to už tradičný zraz cyklistov a cykloturistov. Podujatie bolo určené vyznávačom cykloturistiky všetkých vekových a výkonnostných kategórií. Prezentácia bola od 10.00 h pri bufete ,,Staroprameň“ na hrádzi, v Petržalke. Prihlasovanie bolo na mieste štartu, štartovný poplatok bol 3,- €. Štart bol plánovaný na 10.30 hodinu. Cyklistická trasa viedla po hrádzi do Rusoviec a ďalej na Trojhran (bod stretu hraníc troch štátov SK – A – HU), kde sme oslávili výročie vstupu do EU. Potom trasa viedla cez Čunovo do cieľa, ktorým bol tentoraz Dobrohošt. Od 12:00 hod. na miestnom štadióne boli pripravené športové súťaže a nechýbal ani guláš a občerstvenie. Ceny pre víťazov súťaží poskytla ZO OZCH SLOVNAFT, a.s. Cestou spät bola pripravená diskotéka v boteli Modrá čajka pred Čunovom. Dĺžka trasy bola cca 80 km. Podujatia sa zúčastnilo viac ako 80 cyklistov.